Tradycyjny koreański targ Gwangjang w Seulu II – podomki w misie i hanbok dla małego króla

Targowisko Gwangjang (dzielnica Jongno, Seul) znajduje się pod dachem, ale przy niskich temperaturach lepiej nie zakładać, że schronimy się tu przed zimnem. Chyba, że kupimy sobie coś na szybko w przystępnej cenie, bo Gwangjang słynie ze swojej odzieżowej oferty. Ale uwaga, to targ, nie aleja modnych butików i choć rzeczy są dobrej jakości, to niektórym może się wydawać, że pasowałyby bardziej do maminej szafy.

Mama mojego chłopaka, Koreanka, ma ponad 60 lat (i niech żyje jak najdłużej). Na ostatnie urodziny otrzymała ode mnie dwie pary luźnych spodni na gumce kupione właśnie na tym targu. Jedne w „fotelowe” kwiatki, drugie granatowe z cekinami u dołu nogawek – mój wybór byłby prawdopodobnie inny, ale zawierzyłam partnerowi, który przecież solenizantkę zna najlepiej.

Wizyta na targowisku Gwangjang będzie jednak z pewnością ciekawa dla każdego, kto zajdzie tam po raz pierwszy. Niezliczone sklepy z tradycyjnymi strojami koreańskimi, w tym dla dzieci i stylizowane na historyczne, stoiska z materiałami i akcesoriami – wszystko przykuwa uwagę na dłużej. Przy pamiątkach ceny niższe niż na Insadong (popularne miejsce zakupu pamiątek przez turystów).
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.