Dziewczyna, która widzi zapachy. 6 lokalizacji, gdzie kręcono dramę

The girl who sees smells (Sensory Couple), 냄새를 보는 소녀

Najpierw był ogród, a potem drama.
Do tej pory niespecjalnie zwracałam uwagę na lokalizacje, w których kręcone są sceny do poszczególnych dram, chyba, że wyróżniały się wyjątkowym krajobrazem. Przy wizycie w mini-ogrodzie botanicznym Soulone, gdzieś na krańcu świata w Paju, zwróciłam uwagę na plakaty informujące, że tu właśnie nagrywano część scen do dramy „Dziewczyna, która widzi zapachy”. Wtedy pomyślałam, że skoro już trafiłam w to dość niedostępne dla zwykłego turysty miejsce (przystanek autobusu, na razie nie wiem skąd i dokąd), to podzielę się nim z innymi i tak powstał krótki film z ogrodu.

Opis dramy niespecjalnie mnie zachęcił. Seryjny morderca, który wycina na rękach ofiar kody kreskowe? Już w pierwszym odcinku kilka zgonów i wypadków? A podobno to romans miał być. W dodatku z humorem. Drama ma 16 odcinków. By zobaczyć na krótko ogród Soulone, trzeba zaczekać do trzeciego epizodu. Sądziłam, że będą to romantyczne sceny spacerów, zabawy zakochanych, może jakieś oświadczyny. Tymczasem budynek kawiarni i restauracji z kilkoma tarasami okazał się domem kucharza-celebryty Kwon Jae-hee (w tej roli Namkoong Min).

Pierwsza scena ukazuje fragment ogrodu i pospieszne palenie rzeczy po zamordowanej dziewczynie celebryty. Było to dokładnie w tym miejscu.
Budynek pojawia się w serialu bardzo często, chociaż przeważnie pokazane są drzwi i podjazd z drugiej strony (pierwsze zdjęcie). Jest nawet ujęcie z podziemnego parkingu obok, gdzie odwiedzający ogród czy kawiarnię mogą zostawić samochód. To wejście (ze względu na więcej przestrzeni dla funkcyjnych aut) wykorzystano przy scenie aresztowania kucharza. W rzeczy samej samochody w serialu stoją już na promenadach spacerowych ogrodu.

Wewnątrz znajduje się kawiarnia oraz restauracja. Nie wykorzystano ich w serialu.
Choi Eun-seol (Shin Se-kyung) to tytułowa bohaterka, która po poważnym wypadku i długiej śpiączce, zaczęła widzieć zapachy. Tę niezwykłą umiejętność wykorzystała przy ujęciu przestępcy, pomagając tym samym policjantowi Choi Moo-gak (Park Yoo-chun). Choi Eun-seol to również ukryty świadek morderstwa jej rodziców, pary rybackiej na wyspie Jeju. Po wybudzeniu w szpitalu, okazało się, że straciła pamięć. W międzyczasie, chcąc zapewnić ochronę, adoptował ją detektyw zajmujący się sprawą (Jung In-gi), zmieniając dane personalne na Oh Cho-rim. W Seulu oboje mieszkają w tym domu.

W rzeczywistości jest to kafejka w Wiosce Murali (Ihwa Mural Village), Gaeppul (개뿔]). Wioska Murali to bardzo popularna atrakcja turystyczna, którą koniecznie powinniście zobaczyć podczas pobytu w Seulu. Usytuowana jest przy malowniczej trasie wzdłuż murów miejskich. W jednym z serialowych ujęć Eun-seol siedzi na murze i patrzy na światła w dole. Tą trasę możecie wybrać, jeśli interesuje Was zwiedzanie z przewodnikiem-wolontariuszem po angielsku.

Niepokorna przyjaciółka Oh Cho-rim, która ciągle „zmieniała szefów”, od trzeciego epizodu pracuje w tej kawiarni. To również tutaj główna bohaterka często spotyka się z detektywem Choi. CoffeeSmith w Hongdae był jednym z oficjalnych partnerów serialu. Pojawia się też w innych dramach.

W jednym z epizodów, szef owej przyjaciółki oskarżył ją o kradzież pieniędzy z kasy. Ta poprosiła o pomoc Oh Cho-rim. Na przesłuchaniu obecna była również inna pracownica, która jako alibi przedstawiła zdjęcia z weekendu ze swoim chłopakiem w Dzielnicy Chińskiej w Incheon. Cho-rim i detektyw Choi podążają ich śladami, fotografując się dokładnie w tych samych miejscach. Pierwszym z motywów, nie tylko dla serialowej pary, ale i wszystkich turystów, jest imponująca, chińska brama przy wejściu do dzielnicy. Poniżej moje zdjęcie z 2012 roku, oraz miniaturka z serialu, nakręconego w 2015 roku. Obecnie brama jest pomalowana na kolorowo (2017).

W przedostatnim odcinku jest pewna zabawna scena oświadczyn. Rozgrywa się ona przy, stylizowanej na barokową, fontannie, co już samo w sobie jest niecodzienną scenerią. W tradycyjnych ogrodach koreańskich nie zobaczycie bowiem takich cudów. Uważano, że woda powinna spływać tak jak w naturze, z góry do dołu. Gdzie zatem nakręcono te ujęcia? W Angielskim Miasteczku w Paju. To dość zabawne miejsce dla Europejczyków, choć przypuszczam, że takie same reakcje u Azjatów wzbudzają chińskie altanki i pawilony w Europie.

Będąc Koreanką, Gyeonggi English Village, uznałabym za świetne miejsce do nauki angielskiego, którym zresztą jest. Uczestnicy obozów zakwaterowani są w stylizowanych na angielskie domki budynkach. Jest ratusz, poczta, posterunek policji, hala koncertowa, nawet tramwaj z przystankami. Oraz fontanny. Jedną ze scen rozegrano właśnie przy tej na zdjęciu.

Ostatnie ujęcia w serialu pokazują okolice jeziora w parku Ilsan. To lokalizacja, która pojawia się w wielu dramach.

Serial „Dziewczyna, którą widzi zapachy” możecie obejrzeć na platformie Viki (polskie napisy)

Mapa Google z zaznaczonymi lokalizacjami oraz wszystkimi adresami

Przy ustalaniu niektórych lokalizacji pomocne były informacje ze stron:
Korean DramaLand
Manager-Hyung

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.